22.09.17 11:15:53       

Αθλητικές Διακρίσεις Αντιπροσωπευτικών Ομάδων Ε.Μ.Π.

|2012-13| |2011-12|   |2009-10|   |2007-08|   |2005-06|  |2002-04|

 

2013

Πανελλήνιο Φοιτητικό Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης:

3η θέση (Αλέξανδρος Σουχορούκοφ, Σάββας Ρούσσης, Σταύρος Βουγιούκας, Αλέξανδρος Ροντογιάννης, Πέτρος Πολυδώρου, Θόδωρος Τζανής, Απόστολος Διαμαντής, Άλκης Σταματόπουλος, Κωνσταντίνος Μανίκας, Γιάννης Λεριας, Γιώργος Δεληγιάννης)

2012


Πανελλήνιο Φοιτητικό Πρωτάθλημα Beach Volley:

1η θέση (Αναϊς Αγγελοπούλου, Λωρέττα Βασιλείου, Παναγιώτης Δανιάς, Νικόλαος Κουμιώτης).

3η θέση (Αικατερίνη Ζομπανάκη, Αλεξάνδρα Τσόπελα)

Πανελλήνιο Φοιτητικό Πρωτάθλημα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης:

3η θέση στο ατομικό φοιτητών (Γιάννης Γεωργαντάς).

 

2011

 

Πανελλήνιο Φοιτητικό Πρωτάθλημα Αντισφαίρισης:

1η θέση στο ατομικό φοιτητών (Ιάσωνας Βλαβιανός)

2η θέση στο ατομικό φοιτητών (Θωμάς Ανδρουτσέλης)

1η θέση στο ατομικό φοιτητριών (Όλγα Σαρλή)

1η θέση στο ομαδικό (Σπύρος Κορμανιώτης & Όλγα Σαρλή)


Πανελλήνιο Φοιτητικό Πρωτάθλημα Beach
Volley:

2η θέση (Αναϊς Αγγελοπούλου, Λωρέττα Βασιλείου)

3η θέση (Αικατερίνη Ζομπανάκη, Νικολέττα Παυλιτίνα)


Πανελλήνιο Φοιτητικό Πρωτάθλημα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης:

1η θέση στο ατομικό φοιτητών (Αντώνης Μαλινάκης)

2η θέση στο ατομικό φοιτητών (Στέφανος Μανούσωφ)

3η θέση στο ατομικό φοιτητών (Κωνσταντίνος Μουτσάκης, Γιώργος Παντέρης)

1η θέση στο ατομικό φοιτητριών (Φιλαρέτη Εξάρχου)

2η θέση στο ατομικό φοιτητριών (Βασιλική Κοντούρα)

1η θέση στο ομαδικό φοιτητών (Στέφανος Μανούσωφ & Αντώνης Μαλινάκης)

1η θέση στο ομαδικό φοιτητριών (Φιλαρέτη Εξάρχου & Βασιλική Κοντούρα)


Πανελλήνιο Φοιτητικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου (5Χ5):

2η θέση (Χάρης Χριστοδούλου, Παναγιώτης Παπαιωάννου, Θανάσης Λιανέας, Σταύρος Φίλης, Κωνσταντίνος Σαλογιάννης, Γιάννης Κωνσταντόπουλος, Γιώργος Παπαλουκάς, Θοδωρής Τσίπρας, Κωνσταντίνος Αϋφαντόπουλος, Θοδωρής Λαπίδης)


Πανελλήνιο Φοιτητικό Τουρνουά Ποδοσφαίρου:

2η θέση (Κωνσταντίνος Σαλογιάννης, Νίκος Κουτσανδριάς, Ηλίας Παπαυγέρης, Άρης Τσαντούλας, Κοσμάς Γιαλουράκης, Παναγιώτης Βλάσσης, Γιώργος Βλάσσης, Θοδωρής Λαπίδης, Γιάννης Δελαγραμμάτικας, Χάρης Χριστοδούλου, Παναγιώτης Παπαϊωάννου, Γιάννης Κωνσταντόπουλος, Γιώργος Γεωργούτσος, Κωνσταντίνος Αϋφαντόπουλος)


Διεθνείς Φοιτητικοί Αγώνες Καλαθοσφαίρισης "The
Friendship Games":

1η θέση (Μιχάλης Μπίρδας, Θεόδωρος Τζανής, Αλέξανδρος Μοδάκης, Γιάννης Παππάς, Ηλίας Σωφρονάς, Παναγιώτης Κουκάκης, Κωνσταντίνος Τάγαρης, Γιώργος Κορακίτης, Γιώργος Χρυσαγής, Παντελής Κακκαβάς, Τάσος Σπυρόπουλος - Αλιτζόγλου, Τάσος Μπαρδάκος).

 

2010

 


Διεθνείς αγώνες "Sports Fest - Bogazici" - Μπάντμιντον:

1η θέση στο ατομικό φοιτητών (Γιώργος Παντερής)


Διεθνείς αγώνες "Sports
Fest - Bogazici" - Μπάντμιντον:

2η θέση στο ατομικό φοιτητριών (Χριστίνα Διαμαντοπούλου)


Διεθνείς αγώνες Λίβανο - Επιτραπέζια Αντισφαίριση:

1η θέση στο ατομικό φοιτητών (Γιάννης Γεωργαντάς)

1η θέση στο διπλό μικτό (Μαλινάκης - Φιλαρέτη)

 

2009

 


Πανελλήνιο Φοιτητικό Πρωτάθλημα Αντισφαίρισης:

1η θέση στο ατομικό φοιτητών (Τάσος Βενέτης)

3η θέση στο ατομικό φοιτητών (Χρήστος Σοφιανός)

1η θέση στο ατομικό φοιτητριών (Όλγα Σαρλή)

3η θέση στο ατομικό φοιτητριών (Έλενα Μπουζώνη)

1η θέση στο μικτό (Τάσος Βενέτης & Όλγα Σαρλή)

2η θέση στο διπλό μικτό (Χρήστος Σοφιανός & Ελένη Μπουζώνη)


Eurocup
Paris Αντισφαίρισης:

1η θέση στο ατομικό φοιτητριών (Όλγα Σαρλή)

2η θέση στο ατομικό φοιτητών (Τάσος Βενέτης)

1η θέση στο ομαδικό (Τάσος Βενέτης, Σπύρος Κορμανιώτης, Όλγα Σαρλή)


Eurocup
Paris Ποδοσφαίρου (11Χ11):

2η θέση (Χάρης Χριστοδούλου, Παναγιώτης Παπαϊωάννου, Ηλίας Παπαυγέρης, Παναγιώτης Βλάσσης, Θοδωρής Λαπίδης, Θανάσης Λιανέας, Άγγελος Γρετσίστας, Γιάννης Κωνσταντόπουλος, Κώστας Σαλογιάννης, Γιάννης Δελαγραμμάτικας, Κώστας Καρατζούλης, Βλάσσης Ντίζος, Παναγιώτης Ταμπάνης, Κωνσταντίνος Οικονομόπουλος)


Eurocup
Paris - Ξιφασκία:

1η θέση φοιτητών (Γιώργος Καραπάνος)

2η θέση φοιτητών (Μαρίνος Πρεβένιος)

3η θέση φοιτητών (Δημήτρης Καλιακούδης)


Πανελλήνιο Φοιτητικό Πρωτάθλημα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης:

2η θέση στο ατομικό φοιτητών (Αντώνης Μαλινάκης)

3η θέση στο ατομικό φοιτητών (Γιάννης Γεωργαντάς)

2η θέση στο ομαδικό φοιτητών (Αντώνης Μαλινάκης, Γιάννης Γεωργαντάς, Γιώργος Παντέρης)


Πανελλήνιο Φοιτητικό Πρωτάθλημα - Σκάκι:

1η θέση στο ατομικό φοιτητών (Σανδαλάκης)

2η θέση στο ατομικό φοιτητών (Παναγιωτόπουλος)

3η θέση στο ατομικό φοιτητών (Γεωργιάδης)

1η θέση στο ομαδικό (Σανδαλάκης, Παναγιωτόπουλος, Γεωργιάδης, Μάκα)


Διεθνείς Φοιτητικοί Αγώνες Καλαθοσφαίρισης "The
Friendship Games":

1η θέση (Τάσος Καλλιανιώτης, Μιχάλης Μπίρδας, Ηλίας Σοφρωνάς, Βασίλης Μιχόπουλος, Τάσος Αλιτζόγλου - Σπυρόπουλος, Γιάννης Ψυχογιόπουλος, Θεόδωρος Τζανής, Νίκος Κασιούμης, Ιωάννης Παππάς, Δημήτρης Μπούζουλας)


Πανελλήνιο Φοιτητικό Τουρνουά Πετοσφαίρισης:

1η θέση φοιτητών (Νίκος Σχίζας, Γιώργος Σομπόνης, Διονύσης Χιώνης, Παναγιώτης Δανιάς, Κωνσταντίνος Δημητρόπουλος, Μάνος Λεβεδιανός, Βαγγέλης Ροδίτης, Γιάννης Οικονόμου)


Διεθνές Φοιτητικό Τουρνουά Ποδοσφαίρου:

3η θέση (Χάρης Χριστοδούλου, Παναγιώτης Παπαϊωάννου, Ηλίας Παπαυγέρης, Παναγιώτης Βλάσσης, Θοδωρής Λαπίδης, Θανάσης Λιανέας, Άγγελος Γρετσίστας, Γιάννης Κωνσταντόπουλος, Κώστας Σαλογιάννης, Γιάννης Δελαγραμμάτικας, Κώστας Καρατζούλης, Βλάσσης Ντίζος, Παναγιώτης Ταμπάνης, Κωνσταντίνος Οικονομόπουλος, Γιάννης Τριανταφύλλου, Άρης Τσαντούλας)

 

2008

 


Πανελλήνιο Φοιτητικό Πρωτάθλημα - Σκάκι:

1η θέση στο ατομικό (Ανέστης Μιχαηλίδης)


Πανελλήνιο Φοιτητικό Πρωτάθλημα - Κλασσικός Αθλητισμός:

1η θέση στα 400μ. μετ' εμποδίων (Παναγιώτης Κουνής)

2η θέση στο δίσκο (Ελένη Διαμαντή)

3η θέση στα 5.000μ. (Δέσποινα Τριβέλα)

 

2007

 


Πανελλήνιο Φοιτητικό Πρωτάθλημα - Κολύμβηση:

1η θέση στα 50μ. ελεύθερο (Κωνσταντίνος Σιώκος)

1η θέση στα 100μ. ελεύθερο (Κωνσταντίνος Σιώκος)

1η θέση στα 200μ. ελεύθερο (Κωνσταντίνος Σιώκος)

2η θέση στα 50μ. πρόσθιο (Απόστολος Συνοδινός)

2η θέση στα 100μ. πρόσθιο (Απόστολος Συνοδινός)

2η θέση στα 200μ. πρόσθιο (Απόστολος Συνοδινός)

3η θέση στα 50μ. ελεύθερο (Διάνα Νάκου)

3η θέση στα 50μ. πεταλούδα (Διάνα Νάκου)

3η θέση στα 100μ. πεταλούδα (Διάνα Νάκου)


Πανελλήνιο Φοιτητικό Πρωτάθλημα - Υδατοσφαίριση:

3η θέση (Κωνσταντίνος Τσαλκάνης, Περικλής - Ιωάννης Θεοδοσίου, Άγγελος Έντμοντς, Οδυσσέας Παπαγεωργίου, Ροδόλφος Παρθένογλου, Βασίλειος Εμμανουηλίδης, Χρήστος Καρύδας, Αντώνιος Παύλου, Χρήστος Ντάγκλας, Ιωάννης Κόχειλας)


Διεθνείς αγώνες Πετοσφαίρισης "SVU
Amsterdam":

1η θέση φοιτητών (Γιάννης Γαλανίδης, Γιάννης Οικονόμου, Μάνος Λεβεδιανός, Κωνσταντίνος Δημητρόπουλος, Παναγιώτης Γκαντήραγας, Σταύρος Οικονομόπουλος, Νίκος Αναστασιάδης, Αντώνης Ματέρης)

1η θέση φοιτητριών (Αικατερίνη Ζομπανάκη, Άντζελα Θύμο, Αγγελική Δαφνά, Αντιγόνη Τσιάμη, Μαριέλα Αντωνακοπούλου, Μαριάνα Χατζηπαυλή, Σοφία Τούρου, Νατάσα Παπαζήση).


Διεθνείς
αγώνες Beach Volley "Shell Games Lithuania":

1η θέση φοιτητριών (Μαριέλα Αντωνακοπούλου, Αγγελική Δαφνά)

2η θέση φοιτητριών ( Αικατερίνη Ζομπανάκη, Μαρία Ρούμμα)

 

2006

 


Αντισφαίριση - 5η Φοιτητική Πανεπιστημιάδα:

1η θέση στο ατομικό φοιτητριών (Όλγα Σαρλή)

2η θέση στο ατομικό φοιτητών (Σπύρος Κορμανιώτης)

1η θέση στο διπλό φοιτητών (Σπύρος Κορμανιώτης & Τάσος Βενέτης)

1η θέση στο διπλό μικτό (Όλγα Σαρλή & Τάσος Βενέτης)


Πανελλήνιο Φοιτητικό Πρωτάθλημα Αντισφαίρισης:

1η θέση στο ατομικό φοιτητριών (Όλγα Σαρλή)

2η θέση στο ατομικό φοιτητών (Σπύρος Κορμανιώτης)


Φοιτητικό Πρωτάθλημα Αττικής - Αντισφαίριση:

1η θέση στο ατομικό φοιτητών (Γιώργος Στοϊλος)

2η θέση στο ατομικό φοιτητών (Τάσος Βενέτης)

1η θέση στο ατομικό φοιτητριών (Όλγα Σαρλή)


Πανελλήνιο Φοιτητικό Πρωτάθλημα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης:

1η θέση στο ατομικό φοιτητών (Κωνσταντίνος Μουτσάκης)

3η θέση στο ατομικό φοιτητών (Γιάννης Γεωργαντάς, Αντώνης Μαλινάκης)

1η θέση στο ατομικό φοιτητριών (Φιλαρέτη Εξάρχου)


Πανελλήνιο Φοιτητικό Πρωτάθλημα - Σκάκι:

2η θέση στο ατομικό φοιτητών (Σανδαλάκης)

2η θέση στο ομαδικό (Γεωργιάδης, Παναγιωτόπουλος, Σανδαλάκης, Σπυρόπουλος, Κωστόπουλος, Παγκαλη)


Διεθνείς αγώνες Πετοσφαίρισης "SVU
Amsterdam":

1η θέση φοιτητών (Μάνος Λεβεδιανός, Κωνσταντίνος Τουφεκούλας, Νίκος Αναστασιάδης, Αντώνης Ματέρης, Αλέξανδρος Μανόχης, Σταύρος Οικονομόπουλος, Παναγιώτης Γκαντήραγας, Κωνσταντίνος Δημητρόπουλος, Ρωμανός Τσουροπλής, Διονύσης)

1η θέση φοιτητριών (Μαριέλα Αντωνακοπούλου, Αγγελική Δαφνά, Αικατερίνη Ζομπανάκη, Αντιγόνη Τσιάμη, Ιωάννα Στέφου, Ιωάννα Γκέκου, Μαριάννα Χατζηπαυλή, Νατάσα Παπαζήση, Νατάσα Κοκκίνου, Μαρία Ρούμμα).

 

2005

 


Διεθνείς Φοιτητικοί Αγώνες "Shell Games" - Επιτραπέζια Αντισφαίριση:

2η θέση στο ατομικό φοιτητών (Νικόλαος Κεσκίνογλου)


Πανελλήνιο Φοιτητικό Πρωτάθλημα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης:

2η θέση στο ατομικό φοιτητών (Κωνσταντίνος Μουτσάκης)

3η θέση στο ατομικό φοιτητών (Αντώνης Μαλινάκης)

1η θέση στο ομαδικό (Γιάννης Γεωργαντάς, Νίκος Κεσκίνογλου, Αντώνης Μαλινάκης, Κωνσταντίνος Μουτσάκης)


Πανελλήνιο Φοιτητικό Πρωτάθλημα - Σκάκι:

2η θέση στο ατομικό φοιτητών (Γεωργιάδης)

2η θέση στο ομαδικό (Ανέστης Μιχαηλίδης, Κωνσταντίνος Τσιάμης, Αντώνης - Φραγκίσκος Σιγάλας, Κώστας Κοκόλιας, Γεωργιάδης, Παγκαλη)


Διαπανεπιστημιακοί αγώνες Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης:

1η θέση στο ατομικό φοιτητών (Κωνσταντίνος Παπαγεωργίου)

3η θέση στο ατομικό φοιτητών (Αντώνης Μαλινάκης)

1η θέση στο ομαδικό (Κωνσταντίνος Παπαγεωργίου, Γιάννης Γεωργαντάς, Μπαρτσακούλιας, Νίκος Κεσκίνογλου)


Διαπανεπιστημιακοί αγώνες -Σκάκι:

1η θέση στο ατομικό φοιτητριών (Ιουλία Μάκα)

2η θέση στο ατομικό φοιτητριών (Κωνσταντίνος Τσιάμης)

2η θέση στο ομαδικό (Κωνσταντίνος Τσιάμης, Ανέστης Μιχαηλίδης, Αντώνης - Φραγκίσκος Σιγάλας, Ιουλία Μάκα)

 

2004

 


4η Φοιτητική Πανεπιστημιάδα - Επιτραπέζια Αντισφαίριση:

3η θέση στο ατομικό φοιτητών (Γιάννης Γεωργαντάς)


4η Φοιτητική Πανεπιστημιάδα - Κλασσικός Αθλητισμός:

1η θέση στα 4Χ400μ. φοιτητών (Ευθύμιος Παπαδόπουλος, Ρήττας Νικόλαος, Ιωάννης Καλογερόπουλος, Μιχαήλ Ντουντουλάκης)

1η θέση στο τριπλούν φοιτητών (Νικόλαος Λαγός)

2η θέση στα 800μ. φοιτητών (Ευθύμιος Παπαδόπουλος)

3η θέση στα 1500μ. φοιτητών (Ιωάννης Καλογερόπουλος)


4η Φοιτητική Πανεπιστημιάδα - Κολύμβηση:

1η θέση στα 100μ. πεταλούδα (Δανάη Αθανασούλα)

1η θέση στα 200μ. πεταλούδα (Δανάη Αθανασούλα)


4η Φοιτητική Πανεπιστημιάδα - Σκάκι:

2η θέση στο ατομικό φοιτητών (Κωνσταντίνος Τσιάμης)

2η θέση στο ατομικό φοιτητριών (Μαρία Πετσετίδη)

3η θέση στο ομαδικό (Κωνσταντίνος Τσιάμης, Ανέστης Μιχαηλίδης, Αντώνης - Φραγκίσκος Σιγάλας, Μαρία Πετσετίδη)


Διεθνείς
αγώνες "Sports Fest - Bogazici":

3η θέση στην Πετοσφαίριση φοιτητών (Θανάσης Τριφιάτης, Γιώργος Σομπόνης, Αντώνης Ματέρης)


Πανελλήνιο Φεστιβάλ Κολύμβησης:

1η θέση στα 50μ. πρόσθιο (Αλέξανδρος Γκούμας)

2η θέση στα 50μ. ύπτιο (Αλέξανδρος Γκούμας)

2η θέση στα 100μ. πρόσθιο (Μυρτώ Γεωργιάδου)

2η θέση στα 100μ. πεταλούδα (Δανάη Αθανασούλα)

 

2003

 


Πανελλήνιο Φεστιβάλ Κολύμβησης:

1η θέση στα 4 Χ 50μ. ελεύθερο φοιτητών (Περικλής - Ιωάννης Θεοδοσίου, Κωνσταντίνος Μπουλογιάννης, Παναγιώτης Ντούλιας, Χρήστος Καρύδας)

1η θέση στο μικτό φοιτητών στα 4 Χ 50μ. (Περικλής - Ιωάννης Θεοδοσίου, Κωνσταντίνος Μπουλογιάννης, Παναγιώτης Ντούλιας, Χρήστος Καρύδας)

1η θέση στη μικτή ατομική φοιτητών στα 200μ. (Παναγιώτης Ντούλιας)

1η θέση στα 50μ. πεταλούδα (Παναγιώτης Ντούλιας)

2η θέση στα 100μ. ελεύθερο (Παναγιώτης Ντούλιας)

2η θέση στα 50μ. ελεύθερο (Κωνσταντίνος Μπουλογιάννης)

 

2002

 


3η Φοιτητική Πανεπιστημιάδα - Επιτραπέζια Αντισφαίριση

2η θέση στο ατομικό φοιτητριών (Παπαγεωργίου)


3η Φοιτητική Πανεπιστημιάδα - Κλασσικός Αθλητισμός

1η θέση στο άλμα επί κοντώ (Αναστάσιος Σαρακινίδης)

2η θέση στα 400μ. μετ' εμποδίων (Νικόλαος Ρήττας)

2η θέση στα 10.000μ. (Σκουλαρίκης)


3η Φοιτητική Πανεπιστημιάδα - Κολύμβηση

2η θέση στα 100μ. πρόσθιο φοιτητριών(Μυρτώ Γεωργιάδη)

2η θέση στα 100μ. ύπτιο φοιτητών (Κωνσταντίνος Μπουλογιάννης)

3η θέση στα 200μ. πρόσθιο φοιτητριών (Μυρτώ Γεωργιάδη)

3η θέση στα 4Χ100μ. ελεύθερο (Καρούτσος, Μπουκογιάννης, Θεοδοσίου, Ζάρρας)


3η Φοιτητική Πανεπιστημιάδα - Σκάκι

1η θέση στο ατομικό φοιτητριών (Ιουλία Μάκκα)

2η θέση στο ομαδικό (Μάκκα, Καζά, Βουλδής, Τασόπουλος, Χάλας)